KONCERT NA JAJA SMAŻONE

INSTRUMENTARIUM:
jaja, patelnia, kuchenka elektryczna, nóż, widelce, filiżanki (czyli komplet akcesoriów do smażenia jaj);
także: trąbka, flecik, okaryna, drobne perkusjonalia;
oraz: mikrofony, przetworniki elektroniczne zamontowane w różnych miejscach i elektronika mająca za zadanie powielanie i przetwarzanie dźwięku z mikrofonów i przetworników.

AKCJA:
Pierwszym celem akcji jest usmażenie jajecznicy na cebulce i boczku oraz jej konsumpcja. Drugim zadaniem, równie ważnym, jest stworzenie z dźwięków generowanych w czasie realizacji pierwszego celu; MUZYKI. Muzyka ta powstaje w czasie rzeczywistym, z pomocą elektronicznego instrumentarium, poprzez powielanie i przekształcanie dźwięków zbieranych przez mikrofony i przetworniki tak, aby nadać im muzyczną formę. W formę tą wpisane będą również dźwięki prostych instrumentów (najbardziej zaawansowana – trąbka) użytych w czasie akcji.
W akcji biorą udział trzy osoby: dwie siedzą przy stole i przygotowują, a później konsumują jajecznicę, trzecia z boku obsługuje elektronikę.

Istotą tego działania, wyzwaniem, jest stworzenie muzyki z dźwięków, które towarzyszą najprostszej, codziennej czynności jaką jest smażenie jajecznicy.

Ryszard Latecki
Jan Pieniążek

Premiera Koncertu Na Jaja Smażone odbyła się na Festiwalu Audio Art. 2003 (Warszawa, CSW – Zamek Ujazdowski) i została zakończona pełnym sukcesem. Zarówno artystycznym jak kulinarnym. Wystąpili:
Tadeusz Sudnik – media elektroniczne
Jan Pieniążek – jaja, boczek, cebulka, deseczka, patelnia itp.
Ryszard Latecki – jw. oraz trąbka, flecik, okaryna

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien